Jó munkavállalói esélyek az ELTE TÓK hallgatóinak!

A 2007-2009-ben végzett hallgatókat kereste meg az ELTE az országos Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) keretén belül.

Az eredmények a Tanító és Óvóképző Karon végzett hallgatók jó munkavállalási esélyeit tükrözik!

A TÓK-on frissen végzett válaszadók 77,5%-kának már a diploma megszerzésének pillanatában volt munkahelye! Azoknak sem kellett kétségbe esniük, akik még nem rendelkeztek munkahellyel a végzéskor, mivel az eredmények szerint, a 2010-ben végzett megkérdezés időpontjában a TÓK-on végzettek 83,3%-ának volt teljes munkaidős állása!
Végzettjeink 60%-a az oktatási szektorban, vagyis végzettségét nagy mértékben hasznosítva tudott elhelyezkedni, ami megegyezik a gólyák megkérdezésekor tapasztaltakkal, tehát aki szeretne tanító/óvodapedagógus/csecsemőgondozó lenni, az a TÓK-on szerzett diplomájával, nagy valószínűséggel az is lesz.

Összességében azt mondhatjuk, hogy azok, akik a TÓK-on tanulnak, olyan diplomát szereznek mellyel, nagy eséllyel tudnak a végzés után azonnal vagy rövid időn belül végzettségüknek, terveiknek megfelelően elhelyezkedni!